11 Nisan 2012 Çarşamba

Uzunya

Bu haftasonu temiz hava ve doğa ihtiyacımızı Uzunya'da giderdik.
Uzunya, Karadeniz sahilinde küçük bir koy. Demirciköy'ün merkezinde yer alan, sadece kubbededen ibaret ilginç camiden sağa sapıp arabayla 5 dakika sonra ulaşılabilen, insana kendini tatilde hissettiren bir yer. İstanbul Maslak'a uzaklığı da sadece 30 dakika.


Çocukların rahatça koşturup kumlarda ve çimenlerde oynayabildikleri, kalabalık bile olsa medeni/sakin bir yer Uzunya. Çocuklar oynarken çimlere uzanıp keyif yapmak ya da Uzunya Restaurant'ta leziz rakı-balık-mezelerin tadını çıkarmak mümkün. http://www.uzunya.com/

Benim ve Başak'ın burada yapmayı en çok sevdiğimiz şey patikalarda yürümek. Taylan, Ege ve Güney'i de bu zevkimize ortak etmek için önce sahilde bulduğumuz bir değnekle tüm çocukları Keçi'ye çevirdik. ''Abrakadabra tüm çocuklar keçi olaaaa!'' Çocuklar keçi kimliklerini hemen benimsediler ve yürüyüş boyunca patikaları ''meeeleyerek'' kat ettiler. Aslında en keyifli patika, koyun hemen ucundaki yeşil minik evin önünde uzanan patika. Buradan muhteşem Karadeniz manzaralı buruna ulaşılıyor. Biz bir yerde çocuklar korktuğu için buruna kadar yürüyemedik ama çalı çırpı içinde yürümek; çiçek, böcek ve inek kakalarını incelemek çocukları ve bizi mutlu etmeye yetti:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder